ارتودنسی ثابت یا اینویزیلاین برای کودکان

ارتودنسی ثابت یا اینویزیلاین برای کودکان : آیا فرزند شما در سنی است که برای انجام ارتودنسی آماده است ؟ اگر چنین است ، احتمالاً هم هیجان زده و هم ترسیده اید . گزینه های ارتودنسی زیادی وجود دارد. برخی از رایج ترین آن ها بریس های سنتی و اینویزیلاین هستند .
با این حال ، بهترین گزینه برای کودکان کدام است ؟

مزایا و معایب هر گزینه چیست ؟

 

هنگامی که بیشتر والدین به ارتودنسی فکر می کنند ، معمولاً بریس های فلزی سنتی را به تصویر می کشند . تعداد کمی از آن ها در مورد اینویزیلاین فکر می کنند . مواردی وجود دارد که بین گزینه های ارتودنسی گزینه بهتری است . البته گاهی ممکن است انتخاب شما کاملا شخصی باشد .

 

بریس برای کودکان

با وجود پیشرفت ‌های علم و پیشرفت ‌های بریس‌ های شفاف و محصولاتی مانند اینویزیلاین ، بریس ‌های سنتی برای کودکان هنوز در دنیای ارتودنسی محبوب هستند . بنابراین ، بریس‌ ها به این زودی ‌ها منقرض یا منفور نمی‌ شوند . آن ها محکم هستند و می توانند استرس قابل توجهی را تحمل کنند . همچنین بریس ‌های مدرن صیقلی ‌تر، براق ‌تر و کوچک ‌تر از قبل هستند .

مزایای بریس برای کودکان

اگر به فکر نصب بریس برای کودک خود هستید ، باید مزایای زیر را در نظر بگیرید :

– آن ها سال هاست که مورد آزمایش قرار گرفته اند .
– آن ها قوی و بادوام هستند .
– فرزند شما هیچ تغییر قابل توجهی در گفتار نخواهد داشت .
– بریس ها یک گزینه ارتودنسی مقرون به صرفه هستند .

با این حال ، باید از معایب احتمالی بریس های فلزی آگاه باشید . به عنوان مثال ، کودک شما باید از غذا های چسبناک ، ترد و سفت اجتناب کند . همچنین باید در مسواک زدن هر روزه دندان های خود کوشا باشند . علاوه بر این ، بریس ها ممکن است در هفته اول باعث ناراحتی یا درد بسیار جزئی در گونه کودک شما شوند.

 

اینویزیلاین برای کودکان

اینویزیلاین و سایر انواع تراز کننده دندان پلاستیکی شفاف امروزه بسیار محبوب هستند . بسیاری از کودکان و نوجوانان امروزه از آن ها استفاده می کنند . ترازهای Invisalign ممکن است بهترین گزینه برای کودک شما باشد . آن ها شامل فناوری تصویربرداری اختصاصی برای نقشه برداری از کل دوره درمان هستند. که شامل تراز اولیه دندان ها به تراز مورد نظر، موقعیت دندان ها و لبخند می شود .

 

کدام گزینه ارتودنسی برای فرزند شما بهترین است ؟

آیا دندان های دائمی کوچولوی شما کج شده است ؟ اگر چنین است ، احتمالاً به فکر گرفتن بریس برای آن ها هستید . چندین سال است که مردم در مورد بهترین راه ها برای صاف کردن دندان های خود فکر می کنند .

اگر در کودکی بریس داشتید ، احتمالاً می‌دانید که کار می‌ کنند . با این حال ، چندین پیشرفت در زمینه ارتودنسی گزینه های شگفت انگیزی را ارائه می دهند . بریس های سنتی و اینویزیلاین هر دو می توانند نتایج استثنایی ارائه دهند .

اولین چیزی که باید بدانید این است که بریس های سنتی برای برخی از مشکلات ارتودنسی بهتر هستند . اما وقتی نوبت به سایر مشکلات تراز دندان ها می رسد ، Invisalign می تواند به همان اندازه خوب یا حتی بهتر عمل کند .

بنابراین اگر می خواهید بین بریس و اینویزیلاین برای کودک خود یکی را انتخاب کنید ، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید . پس از یک معاینه جامع دهان و دندان ، دندانپزشک شما بهترین روش را توصیه می کند .

برای اطلاعات بیشتر در مورد Invisalign و بریس ها ، با مرکز دندانپزشکی زیبایی و خانواده ما در ارتباط باشید .