بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان دکتر رویا فروغی 

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان کیست و چه خصوصیاتی باعث می شود که ما دکتر رویا فروغی را بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان بدانیم

دندان ها و مراقبت از آن ها :

دندان ها یکی از اعضای بدن می باشد که به مراقبت ویژه ای نیاز دارند. آنها یکی از وسایل مورد نیاز انسان ها می باشد که به بقاء انسان ها کمک می کند.

در واقع دندان یک وسیله بسیار ضروری برای استفاده از انواع غذاها می باشد. بنابراین باید تحت مراقبت باشد. یکی از روش‌ها و یا دستورالعمل‌های مهم و ضروری در جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان ها، استفاده از مسواک می باشد.

مسواک زدن یکی از مهم‌ترین دستورالعمل ها می باشد، بنابراین درست انجام دادن آن امری بسیار مهم می باشد.

ناگفته نماند که مراقبت از دندان کودکان نسبت به بزرگسالان کار بسیار دشواری می باشد که بهتر است توسط بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان انجام شود.

انتخاب بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان، کار دشواری خواهد بود. بنابراین می‌توان قبل از انتخاب به نکاتی توجه کرد .

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

خصوصیات بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان :

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان باید خصوصیات مختلفی داشته باشد که می توان به مهارت بالای دندانپزشک، خوش اخلاق بودن او، صبور بودن دندانپزشک، محیط درمانی متناسب با کودکان، روحیه خلاق، استفاده از روش‌های متنوع، استفاده از بی حسی، در دسترس بودن دندان پزشک مربوطه، کودک محور بودن، داشتن مهارت ایجاد ارتباط با کودکان و … اشاره کرد.

در واقع بهترین متخصص، فعالیت های مربوط به دندانپزشکی کودکان را با دقت نظر بسیار بالایی انجام می دهد، همچنین علاوه بر مهارت بالا، با نوع رفتار خود ترس را از کودکان دور می کند و توانایی برقراری ارتباط دوستانه با کودکان را دارد.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان باید مراقبت های زیر را به خوبی انجام دهد :

  1. دهان و دندان کودک و نوزاد را مورد بررسی قرار دهد و آنها را معاینه کند، سپس خطر پوسیدگی دندان ها را ارزیابی کند.
  2. روشهای پیشگیری کننده و مراقبتی مانند تغذیه، روش های تمیز کردن و … را ارائه دهد.
  3. در صورتی که دندان پوسیده یا خراب است نسبت به ترمیم آنها اقدام کند.
  4. در صورتی که دندان ها نیاز به ارتودنسی دارد به کودکان والدین مشاور دهد و درمان های پیشگیری کننده را انجام دهد.
  5. درمان شکستگی دندان ها و ترمیم آنها
  6. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان باید توانایی انجام فعالیت های دیگری چون عصب‌کشی، فلوراید تراپی، ارتودنسی پیشگیری، فیشور سیلانت، بروساژ و … را داشته باشد، در صورتی که بعد از معاینه هرکدام از فعالیت‌های نامبرده نیاز باشد، توسط متخصص به خوبی انجام می‌شود.

از دیگر خصوصیات بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، خصوصیات رفتاری متخصص می باشد. در حقیقت دندانپزشک باید به خوبی با کودکان رفتار کند، در برابر رفتارهای نادرست به کودکان بسیار صبور باشد، دارای روحیه خلاق باشد و با کودکان با ملاحظه کامل رفتار کند.

ناگفته نماند که صبور بودن متخصص یکی از مهمترین خصوصیات دندانپزشک کودکان می‌باشد که باعث تمایز بهترین ‌متخصص از دیگر دندانپزشک ها می باشد.

دندانپزشک کودکان نسبت به دندانپزشک بزرگسالان به مراتب مسئولیت سنگینی بر عهده داشته و باید فعالیت های بیشتری را در جهت درمان دندان‌های کودکان انجام دهد.

دندانپزشک از بدو تولد نوزاد تا نوجوانی مراقبت های درمانی و راهکارهای پیشگیری از خرابی و پوسیدگی دندان را ارائه می‌دهد و در صورت بروز مشکلات برای درمان آنها تلاش می کند.

همچنین مشکلات رفتاری و روحیه کودکان نسبت به درمان و ترمیم دندان ها را، درمان می کند.

درمان ریشه و روکش دندان توسط بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان چگونه انجام می شود؟

زمانی که ریشه دندان خراب شود فرد در هنگام غذا خوردن احساس درد خواهد داشت. علاوه بر آن نگرانی از دست دادن دندان نیز آزاردهنده است. زیرا دندان های طبیعی شخص می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی لبخند زیبا داشته باشد. به طور کلی می‌ توان گفت ترمیم ریشه دندان در دو جلسه انجام می‌ شود که در جلسه اول ریشه دندان درمان می گردد. در جلسه دیگر روکش آماده شده بر روی دندان قرار می گیرد. در این مطلب می‌ خواهیم درمان ریشه و روکش دندان توسط بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان را توضیح دهیم.

به طور کلی زمانی که فرد در هنگام خوردن غذا یا همچنین نوشیدن مواد سرد یا گرم احساس درد می کند در واقع مشکل به ریشه دندان باز می گردد. و نیاز به ترمیم خواهد داشت. درمان ریشه با روش های مختلفی مانند عصب کشی یا اندو، جراحی اپیکو و درمان مجدد ریشه یا ری اندو انجام می‌ شود. در واقع زمانی که پوسیدگی به حدی باشد که ریشه دندان را درگیر کند باید با یکی از روش های ذکر شده درمان انجام شود.

برای درمان این مشکل ابتدا تاج دندان برداشته می گردد. تا بتواند به راحتی طول کانال ریشه را معین کنند. سپس داخل دندان را به کمک ابزار ویژه خالی می کنند. و کانال ها با کمک مواد گیاهی پر می شود. در نهایت پزشکان پانسمانی را بر روی دندان قرار می دهند.

در پایان کار پزشک روکش دندان را با توجه به قالب  تهیه شده آماده می‌ کند و آن را بر روی دندان درمان شده قرار می دهد. به این ترتیب درمان ریشه و روکش دندان انجام می شود.

 

چرا درمان ریشه و روکش دندان با هم انجام می شود؟

معمولا مراجعه کنندگان می ‌دانند درمان ریشه و روکش دندان مکمل یکدیگر می باشد. دلیل آن این است که روکش دندان موجب محکم شدن دندان ترمیم شده می گردد. همچنین اگر از روکش دندان استفاده نشود احتمال ایجاد شکستگی زیاد خواهد شد و همچنین روکش باعث ایجاد زیبایی در دندان های شخص می شود.