ویژگی‌های بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان اصفهان

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان اصفهان : اگر شما هم فرزندان کودک و نوجوان داشته باشید، حتما در خیلی از مواقع با آنها به مشکلات زیادی برخورد می‌کنید. یکی از مشکلاتی که معمولا همه‌ی والدین با کودکان خود دارند، مسواک زدن است. بچه ها هیچ ایده‌ی واضحی از عواقب مسواک زدن یا نزدن ندارند؛

به خاطر همین ناآگاهی و گاها از سر لجبازی ، این کودکان به مقابله با نظرات پدر و مادر خود می‌کنند که این کار نتیجه‌ای جز مشکلات دهان و دندان نخواهد داشت. برای رفع این مشکلات هم شما چاره‌ای به جز مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان اصفهان نخواهید داشت؛ چرا که اولین برخورد کودک شما با دندان پزشک می‌تواند به ادامه یا عدم همکاری با کل دندان پزشکان شود.

ویژگی‌های یک ملاقات خوب با دندان پزشک برای اطفال:

همانطور که اشاره شد، برخورد اول با دندان پزشک بسیار مهم است؛ زیرا برخورد نامناسب می‌تواند سبب ایجاد دنتو فوبیا یا اودونتو فوبیا شود. این فوبیا به معنای ترس از دندان پزشک است و معمولا در دوران شیرین کودکی ایجاد می‌شود. برای ایجاد یک ملاقات مناسب باید چند ویژگی را در نظر بگیرید که مهمترین آن محیط دندانپزشکی و برخورد طرفین می‌باشد. در ادامه ویژگی‌های مناسب یک ملاقات خوب با دندان پزشک کودکان ذکر شده است.
• محیط مناسب: پیش از اولین مراجعه‌ی کودک خود محیط دندان پزشکی اطفال را بازرسی کنید. کلینیک دندان پزشکی کودکان باید محیطی آرام و شاد داشته باشد. حتما توجه کنید که رنگ‌های اتاق ها به چه شکل هستند؛ رنگ‌های مورد استفاده در اتاق‌های مختلف باید متفاوت و شاد باشند تا کودک اضطرابی نداشته باشد. همچنین دقت داشته باشید که ابزارهای دندانپزشکی کودکان از بزرگسالان کوچکتر هستند و تفاوت شکلی و اندازه‌ای دارند.

 

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان اصفهان

• برخورد کارکنان: مشخصا رفتار دوستانه‌ی کارکنان بهترین دندانپزشک کودک اصفهان سبب همکاری بهتر کودکان و ایجاد یک ملاقات خوب و بدون اضطراب می‌شود. برخورد کلیه‌ی کارکنان را ارزیابی کنید؛ به خصوص منشی و خود دندانپزشک. چرا که این افراد احتمالا افرادی هستند که بیشترین برخورد را با کودکان شما خواهند داشت.

اگر توانستید برخورد دندان پزشک با بدرفتاری کودکان هم مشاهده کنید؛ چرا که شما هرچقدر هم تلاش کنید در نهایت ممکن است کودک شما واکنش مناسبی به این اقدامات درمانی ندهد. پس اگر سلامت روانی کودکانتان برای شما اهمیت دارد، حتما برخورد دندان پزشک با کودکان بدرفتار را ملاحظه کنید.

• وضعیت بهداشتی محیط: این مورد در هر کلینیکی چه کودک و چه بزرگسال باید رعایت شود؛ زیرا بهداشت در یک مکان درمانی مهم ترین نکته برای جلوگیری از افزایش پخش عوامل بیماری‌زا می‌باشد.حتما به تمیز بودن تجهیزات جراحی و محیط توجه داشته باشید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

در بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان اصفهان دندان پزشک موظف به عوض کردن لباس های خود برای هر بیمار می‌باشد؛ بخصوص اگر ذرات خون روی لباس دیده شود.

بهترین زمان مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان اصفهان

طبق آخرین مصوبات انجمن دندانپزشکان ایالات متحده، کودکان از سن 2 سالگی به بعد باید توسط دندان‌پزشکان معاینه شوند. بهترین زمان برای اولین مراجعه، زمانی است که اولین دندان‌های شیری درمی‌آیند. این تجربه میتواند برای کودکان بسیار دردناک باشد. شما می‌توانید با مراجعه به یک دندان پزشک خوب، با استفاده از مشاوره ها و راه‌های درمانی پیشنهاد شده از شدت درد کودک خود بکاهید.