چرا ترمیم دندان شیری کودکان لازم است ؟

یک سوال متداول از دندانپزشک این است: چرا باید دندان  شیری  کودکان ترمیم شود ؟  در صورتی که آن ها به هر حال لق شده و می افتند . دلایل متعددی برای اهمیت دندان های به دندان های شیری کودکان وجود دارد که باید به درستی نگهداری شوند.

ترمیم دندان شیری

دلیل اول اینکه  تنها دندانهایی هستند که کودک در این مرحله از زندگی دارد. اگرچه تصور می شود که دندان های شیری فقط دندان های “موقتی” هستند ، این دوره زمانی موقت تا 12 سال اول زندگی کودک طول می کشد.

از زمان رویش اولین دندان  در دهان (معمولاً در حدود 6 ماهگی) تا از دست دادن آخرین دندان شیری (معمولاً در حدود 12 سالگی) ، کودک دندان های شیری در دهان دارد (یا همه دندان های شیری یا ترکیبی دندانهای شیری و دندانهای دائمی). دندانهای شیری در این زمان برای کودک به اندازه دندانهای دائمی برای من و شما اهمیت دارد.

آناتومی دندان های شیری شبیه دندان های دائمی است و به همان اندازه مستعد روند پوسیدگی است. هنگامی که فرآیند پوسیدگی به محفظه عصبی حمله کرد ، ممکن است آبسه در دندان ایجاد شود که منجر به درد و تورم شود.

در صورت عدم درمان ، آبسه دندان شیری می تواند به وضعیتی تهدید کننده در  زندگی تبدیل شود که نیاز به بستری شدن کودک دارد.

دلیل دوم اینکه  به کودک اجازه می دهند تا درست غذا بخورد. این احتمالاً یک جمله بدیهی است. کودکی که دندانهای شیری سالم دارد می تواند به درستی غذا بخورد زیرا موقع جویدن درد ندارد  و دندان ها برای جویدن درست به او کمک می کند.

3. دندان های شیری به گونه ای طراحی شده اند که فضای طبیعی را حفظ کنند. دندانهای شیری راهنمای دندانهای دائمی برای بیرون آمدن به حالت طبیعی هستند. هنگامی که دندان های شیری به دلیل پوسیدگی دندان زودرس از دست می روند یا به شدت خراب می شوند ، جابجایی غیرطبیعی می تواند قبل از رویش دندان دائمی  در دهان رخ دهد که می تواند باعث رویش غیرعادی ، ازدحام و ضربه زدن به دندان های دائمی شود که به نوبه خود می تواند منجر به مشکلات پیچیده ارتودنسی در آینده شود. همانطور که می بینید ، اگرچه دندان های شیری در نهایت از بین می روند ، اما تا زمانی  که در دهان هستند نقش مهمی ایفا می کنند. مراقبت صحیح از دندان های شیری می تواند از مشکلات پیچیده تری در آینده جلوگیری کند. شما می توانید ما را مشاهده کنیدمطالعات موردی برای یافتن اطلاعات بیشتر

مطالب مرتبط :

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان

انتخاب ترمیم دندان کودک

هنگام تعیین بهترین نوع ترمیم دندان شیری بهترین دندانپزشک کودک  ، عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. احتمالاً مهمترین فاکتوری که باید در نظر گرفته شود دوام است. هدف اصلی هنگام ترمیم دندان های شیری این است که ترمیم هایی را انجام دهیم که به اندازه کافی دوام داشته باشند تا زمانی که آن دندان به طور طبیعی از بین برود. ترمیم هایی که دوام ندارند می توانند قبل از از دست رفتن طبیعی دندان از بین بروند.