جراحی دندان اطفال و کودکان

جراحی دندان اطفال و کودکان اغلب انجام اقدامات و درمان دندان در حالی است که بیمار تحت بیهوشی عمومی یا خواب است . این شکل از درمان به کودک این امکان را می دهد که در حین انجام عمل دردی را تجربه نکند.

این فرآیند همچنین به دندانپزشک اجازه می دهد تا دندان ها را به طور کامل ترمیم کند بدون اینکه نگران آسیب رساندن به کودکی باشد که ممکن است نتواند در طول درمان همکاری کند یا روی صندلی بنشیند .

در جراحی دندان کودکان ، ما تمام تلاش خود را در بازگرداندن ایمن و راحت لبخند کودکان می کنیم و به آن ها اجازه می دهیم ارتباط مثبتی با دندانپزشکی و مراقبت های بهداشتی دهان و دندان داشته باشند .

روش های دندانپزشکی کودکان کمی با روش های دندانپزشکی بزرگسالان متفاوت است ، اما همه آن ها نسبتا مشابه هستند.

ملاقات با دندانپزشک کودکان بیشتر از بزرگسالان نیاز است زیرا دندان های آن ها هنوز در حال رشد هستند . مهم است که رشد آن ها توسط دندانپزشک اطفال نظارت شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به خوبی پیش می رود .

مطالب مرتبط :

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان

آیا بیهوشی یا آرامبخش برای کارهای دندانپزشکی اطفال نیاز است ؟

کودکان خردسال مبتلا به درد دندان و یا عفونت در هر سنی نیاز به درمان دارند . گاهی اوقات این بدان معناست که کودک شما باید تحت بیهوشی عمومی یا آرامبخش قرار گیرد . البته دلایل زیادی برای این امر وجود دارد .
در برخی از روش های دندانپزشکی کودک شما باید کاملاً بی حرکت بماند و دراز بکشد ، ممکن است دندان های زیادی برای ترمیم وجود داشته باشد ، یا صدای مته ممکن است برای کودک ترسناک باشد . هدف همیشه ارائه ایمن ترین و بدون دردترین درمان است .

حقایقی در مورد بیهوشی و دندانپزشکی کودکان

– دندانپزشک کودک شما بیهوشی عمومی را برای انجام درمان های دندانی تنها در صورت نیاز توصیه می کند.
– فرزند شما در طول این روش می خوابد و هیچ خاطره ای از آن نخواهد داشت .
– در صورت نیاز به بیهوشی ، قوانین خاصی برای خوردن و آشامیدن در خانه قبل از عمل وجود دارد .
– فرزند شما پس از عمل محدودیت هایی خواهد داشت .
شما باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که بیشتر روز را در بیمارستان کنار فرزندتان بمانید تا زمانی که بیهوشی کاملاً از بین برود و فرزند شما به خانه بازگردد .

روش های رایج دندانپزشکی کودکان چیست ؟

در زیر، ما چند روش دندانپزشکی کودکان را شرح می دهیم که معمولا رایج ترین درمان ها برای کودکان هستند .

پر کردن
یکی از رایج ترین روش های دندانپزشکی که دندانپزشکان اطفال انجام می دهند پرکردن دندان است.

دندان های کودکان مستعد پوسیدگی هستند که می تواند منجر به پوسیدگی شود . بیشتر اوقات ، حفره ها را می توان با یک روش پر کردن سریع و ساده دندان درمان کرد.

دندانپزشک اطفال دندان عفونی را بی حس می کند و هر ناحیه آسیب دیده را از بین می برد . پس از خالی کردن دندان ، دندان با موادی به انتخاب دندانپزشک و والدین پر می شود.

مواد متداول آمالگام نقره یا پرسلن سرامیکی هستند که هر دو بادوام هستند و می توانند دندان را ببندند .

 

تمیز کردن دندان

مراجعه یک کودک به یک متخصص بهداشت دندان برای تمیز کردن منظم یکی دیگر از روش های رایج و مهم دندانپزشکی کودکان است.

تمیز کردن روتین بسیار مهم است زیرا دندان های کودکان به دلیل مصرف بیش از حد قند و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در معرض پوسیدگی هستند .

تمیز کردن دندان معمولاً ساده است و به متخصص بهداشت و دندانپزشک اطفال اجازه می دهد تا هر گونه پلاک ایجاد شده را که بعداً به جرم دندان تبدیل می شود را از بین ببرد .

 

کشیدن دندان

یکی دیگر از روش های رایج دندانپزشکی کودکان ، کشیدن دندان است. هر چقدر هم که ممکن است تعجب آور به نظر برسد ، بسیاری از کودکان در دوران جوانی خود نیاز به کشیدن دندان دارند.

زمانی که دندان ها بیش از حد عفونی می شوند یا جایی در دهان ندارند ، دندانپزشک اطفال ممکن است کشیدن دندان را توصیه کند.

کشیدن دندان می تواند برای کودکان ترسناک باشد ، اما دندانپزشکان اطفال در انجام این روش روی کودکان با تجربه هستند . بی حسی موضعی انجام می شود تا کودک کمتر احساس درد کند.

 

روکش های دندان

هنگامی که دندانی به شدت عفونی می شود ، دندانپزشک اطفال ممکن است توصیه کند که تاج دندان قرار داده شود.

این یکی از رایج ترین روش های دندانپزشکی کودکان است که امروزه انجام می شود . روکش‌ های دندانی می ‌توانند دندان ‌های آسیب ‌دیده را ترمیم و بازسازی کنند .