دندانپزشک کودکان با آرامبخشی و بیهوشی در اصفهان

دندانپزشک کودکان با آرامبخشی و بیهوشی در اصفهان :

درمان مشکلات دندان با آرام‌ بخشی : دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان در مطب دکتر رویا فروغی  به دو روش آرامبخش خوراکی و آرامبخش عمیق صورت می‌گیرد که تشخیص آن توسط پزشک انجام می‌شود. نحوه عملکرد و یا مکانیسم دندانپزشک کودکان…

دندانپزشک کودکان نسبت به دندانپزشک افراد بزرگ به مراتب فعالیت بیشتری انجام می دهد و کار نسبتاً دشواری دارد.

دندانپزشک کودک به معاینه دندان های کودکان از دوره نوزادی تا نوجوانی می‌پردازد و تمام مشکلات مربوط به دهان و دندان کودکان را مدیریت می‌کنند، اما این کار نیاز به مهارت دارد .همچنین علاوه بر مهارت به توانایی برقراری ارتباط با کودکان نیز نیاز دارد که امری بسیار ضروری و مهم می باشد.

از فعالیت دندانپزشکی کودکان می توان به درمان مشکلات روحی و رفتاری کودکان نسبت به دندانپزشکی، جلوگیری از پوسیدگی دندان، ترمیم دندان ها، عصب کشی، فلوراید تراپی، ارتودنسی پیشگیری، فیشور سیلانت، بروساژ و … اشاره کرد.

انجام فعالیت های درمانی کودکان اغلب با مشکل مواجه می شود و مانع از انجام کار می شود.

در حقیقت بعضی از کودکان از دندانپزشکی ترس دارند و هنگام مراجعه به دندانپزشکی پرخاشگر می‌شوند. بنابراین در اینگونه موارد می توان از عمل بیهوشی یا آرام بخشی استفاده کرد، در حقیقت دندانپزشک کودکان با آرامبخشی در موارد خاص انجام می‌شود.

این روش در صورتی که سن کودک بسیار کم باشد، کودک نسبت به دندانپزشکی ترس و استرس زیادی داشته باشد که این استرس و ترس مانع از انجام کار شود ، همچنین کودک به ناتوانی جسمی و یا ناتوانی ذهنی مبتلا باشد، از روش بیهوشی یا آرام بخشی استفاده می‌شود.

روش آرام بخشی توسط پزشک انجام می‌شود. همچنین میزان یا دوز داروی مصرفی جهت آرام کردن کودک به تعداد دندان های خراب او، مدت زمان نیاز برای درمان دندان ها، سلامت کودک، عدم وجود بیماری و … بستگی دارد. در حقیقت اگر مدت زمان لازم، جهت درمان دندان ها کوتاه باشد از آرام بخشی استفاده می شود.

دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان

دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان

 

آشنایی با نحوه دندانپزشک کودکان با آرامبخشی :

دندانپزشک کودک با آرام بخشی به دو روش آرامبخش خوراکی و آرامبخش عمیق صورت می‌گیرد که تشخیص آن توسط پزشک انجام می‌شود. نحوه عملکرد و یا مکانیسم دندانپزشک کودکان با آرامبخشی مانند انجام عمل بیهوشی می باشد.

در حقیقت اولین قدم برای آرام بخشی مراجعه به دندانپزشک متخصص می باشد.

دندانپزشک مربوطه دندان و دهان را معاینه کرده و بعد از بررسی‌های لازم تعداد دندان های خراب و آسیب دیده را شناسایی می‌کند، سپس بر اساس مدت زمان لازم برای درمان و سلامت جسمانی کودکان، نوع آرام بخشی را معین می کند. ناگفته نماند که بعد از بررسی، ساعت مشخصی را جهت درمان دندان ها تعیین می کند.

در زمان تعیین شده کودک به اتاق عمل منتقل می شود، سپس با استفاده از قطره های بی حس کننده و همچنین گازهای مخصوص باعث به بی حسی و آرام شدن کودک کمک می کند. این عمل توسط متخصص انجام می شود.

بعد از بی حس شدن پزشک شروع به فعالیت می‌کند و دندانهای پوسیده و شکسته را ترمیم می‌کند. بعد از درمان، داروهایی به کودک تزریق می شود تا کودک به حالت اولیه خود بازگردد و هوشیاری خود را به دست آورد. ناگفته نماند که درمان تمام دندان های خراب در یک جلسه انجام می شود.

 

دستورالعمل های لازم قبل از آرام بخشی :

قبل از انجام دندانپزشک کودکان باید دستورالعمل هایی انجام شود تا باعث بروز مشکلاتی در کودک نشود این دستورالعمل ها شامل موارد زیر می باشد :

قبل از انجام آرام بخشی آزمایشاتی انجام شود، این آزمایش ها توسط پزشک معالج تجویز می شود.

در صورت وجود هرگونه بیماری در کودک، باید دندانپزشک معالج را در جریان قرار داد.

در صورت بروز سرماخوردگی، تب، سرفه و … در کودک، بهتر است پزشک خبردار شود.

در صورت آلرژی حتماً با پزشک مشورت انجام شود.

قبل از انجام آرام بخشی در واقع به مدت ۸ ساعت قبل از عمل آرام بخشی خوراکی و نوشیدنی توسط کودک مصرف نشده باشد.