دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان

دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان :کودکان از بدو تولد باید تحت نظر دندانپزشک‌کودکان قرار گیرند البته اغلب، ترس کودکان از دندانپزشکی مانع از انجام این امر می شود، به همین دلیل بیهوشی برای دندانپزشکی کودکان انجام می شود.

دندان یک وسیله برنده می باشد که برای بقا و زندگی هر فرد لازم می باشد. دندان ها وسیله ای بسیار مهم در خوردن و جویدن انواع خوراکی ها می باشد.

در حقیقت خوردن با عدم وجود دندان امکان پذیر نمی باشد به همین دلیل یک وسیله مهم در بقاء انسان به حساب می‌آید. دندان ها بنا به دلایل مختلفی خراب می‌شوند.

بنابراین آنها به مراقبت نیاز دارند. یکی از مهمترین راهکارها و یا دستورالعمل های موثر و مفید که به پیشگیری از خرابی دندان ها کمک می کند مسواک زدن می باشد.

البته باید به درستی انجام شود. روش درست مسواک زدن توسط دندانپزشک آموزش داده می‌شود.

دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان

دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان

 

انجام بیهوشی برای دندانپزشکی کودکان توسط پزشک :

بیهوشی برای دندانپزشکی آخرین گزینه می باشد. این روش بعد از بررسی دهان و دندان توسط دندانپزشک مشخص می‌شود. در حقیقت پزشک بعد از معاینه تشخیص می دهد که درمان و یا ترمیم دندان های خراب با بیهوشی انجام شود و یا نیاز به بیهوشی ندارد.

عوامل مختلفی در انجام این امر موثر است که می‌توان به سن کم کودک، ترس و استرس زیاد کودکان، مبتلا بودن کودک به ناتوانی های ذهنی و ناتوانی های جسمی، زیاد بودن تعداد دندانهای خراب و غیره اشاره کرد.

به طور کلی اگر دندانپزشک اطفال روش بیهوشی را تشخیص داد، بدانید یکی از علایم و یا موارد نامبرده شده مانند سن کمتر، ترس و … در فرزند شما وجود داشته است.

حال مهمترین و حساس ترین قسمت بیهوشی برای دندانپزشکی کودکان ، شخص بیهوش کننده و محیط انجام کار می باشد.

متخصص دندانپزشکی اطفال و یا متخصص بیهوشی باید برای بیهوشی کودک اقدام کند و فعالیت های لازم مانند تزریق را انجام دهد. در صورتی که بیهوشی توسط فرد ناوارد و یا تازه کار صورت گیرد امکان به وجود آمدن مشکلات جبران ناپذیری وجود خواهد داشت.

از دیگر عوامل مهم در عمل بیهوشی محیط و یا محل انجام کار می باشد. محیط انجام کار باید کاملا استریل شده و ضدعفونی شده باشد. شرایط محیطی مانند تهویه مناسب، درجه دمای اتاق، میزان روشنایی محیط برای تزریقات و … در حالت استاندارد باشد.

کلینیک و یا بیمارستان دارای تجهیزات کامل باشد و وسایل مورد نیاز در محل انجام کار مهیا باشد. لازم به ذکر است که عملیات بیهوشی دندانپزشکی باید در بیمارستانها انجام شود، انجام آن در مطب بر خلاف قانون می باشد.

 

بعد از بیهوشی چه کارهایی باید انجام داد؟

بعد از بیهوشی کودک عموما حالت تهوع دارد، خواب آلوده می باشد، به سرگیجه دچار است. لازم به ذکر است که این علائم کاملاً نرمال می باشند، بنابراین مهمترین کار بعد از بیهوشی حفظ خونسردی والدین می باشد.

بعد از این که کودک به هوش آمد، بهتر است به خوبی از کودک مواظبت شود زیرا خواب آلوده می باشد، بنابراین در صورتی که قادر به راه رفتن نیست او را در آغوش بگیرید و یا اگر توانایی راه رفتن دارد او را هدایت کنید.

بعد از دوساعت که از به هوش آمدن کودک گذشت از مایعات به عنوان تغذیه کودک استفاده کنید، سپس به سراغ غذاهای نرم بروید. عموما بعد از گذشته یک روز بعد از انجام عمل بیهوشی تغذیه کودک به روال قبل انجام می شود.

مهم ترین کار بعد از بیهوشی، توجه به دستورالعمل های بهترین دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان دکتر رویا فروغی  و رعایت آنها می باشد.