دندانپزشک اطفال:  و عوامل موثری که دندانپزشک کودکان بیهوشی را ترجیح می دهد

دندانپزشکی کودکان بیهوشی  یکی از زیرشاخه های دندانپزشکی می‌ باشد. دندانپزشک کودکان اصفهان  مسئولیت بزرگی برعهده دارد. در حقیقت دندانپزشک کودک باید در جهت درمان دندان‌های کودکان فعالیت‌ های زیادی از قبیل عصب کشی، فلورایدتراپی، سیلانت، استفاده از رزین برای ترمیم پیشگیرانه، بروساژ، ارتودنسی پیشگیری، کشیدن دندان و …. را انجام دهد و مهارت کافی را داشته باشد، همچنین باید از نحوه برخورد با کودکان به خوبی آگاه باشد.

در حقیقت دندانپزشک اطفال باید صبور باشد، کودکان را با آغوش باز و روی گشاده پذیرش کند. روحیه شوخ طبع داشته باشد و با ملاحظه کامل با کودک رفتار کند. ناگفته نماند که  را در صورت تشخیص انجام می دهد.

دندانپزشکی کودکان بیهوشی

دندانپزشکی کودکان بیهوشی

دندانپزشک کودکان تلاش می کند تا عمل ترمیم و درمان دندان کودکان را بدون بیهوشی و یا آرام بخشی انجام دهد اما عواملی در این امر موثر می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. در ابتدا دندانپزشک دهان و دندان های کودکان را مورد بررسی قرار می ‌دهد، سپس دندان های خراب را مشخص می‌کند و میزان پوسیدگی آنها را ارزیابی می‌کند. حال اگر تعداد دندان های خراب کودک زیاد باشد و به مدت زمان زیادی جهت درمان احتیاج داشته باشد از بیهوشی استفاده می کند. در حقیقت یکی از عوامل موثر در انتخاب بیهوشی توسط دندانپزشک اطفال، تعداد دندان های خراب کودکان می باشد.

هنگامی که کودک نسبت به دندانپزشک ترس و استرس زیادی داشته باشد و به شدت نا آرامی کند، دندانپزشک کودکان بیهوشی را ترجیح می‌دهد. ترس و استرس کودک مانع از انجام کار می شود. در حقیقت کیفیت کار انجام شده توسط پزشک کاهش می‌ یابد و حتی ممکن است خطر های جبران ناپذیری برای کودک ایجاد کند.

بنابراین با عمل بیهوشی کودک در اختیار دندانپزشک قرار می‌گیرد، دندانپزشک با آرامش خاطر به ترمیم و درمان دندان های خراب می پردازد، کودک هیچ گونه دردی را احساس نمی کند، والدین با آرامش خاطر رفتار می کنند، همچنین ناآرامی کودک موجب ترس دیگر کودکان نخواهد شد. البته ناگفته نماند در صورتی که بی قراری کودک با روش ‌های مختلف جوابگو نباشد، از روش بیهوشی استفاده می‌شود.

در هنگام مواجه شدن با چنین کودکانی دندانپزشک باید بسیار صبور باشد و با صبوری با کودکان رفتار کند. همچنین باید خلاق باشد و با خلاقیت بتواند کودکان را آرام کند.

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

  1. در صورتی که کودک به ناتوانی جسمی و یا ناتوانی ذهنی مبتلا باشد: ناتوانی ذهنی و یا ناتوانی جسمی یکی از دلایلی می باشد که دندانپزشک کودکان بیهوشی را ترجیح می‌دهد. در حقیقت در مواجهه با این گونه کودکان خلاقیت، صبور بودن، شوخ طبع بودن و … جوابگو نخواهد بود.
  2. از دیگر عوامل موثر در انتخاب بیهوشی توسط دندانپزشک، سن کودک می باشد. در صورتی که سن کودک مراجعه کننده جهت معاینه و یا درمان دندان ها کم باشد عموماً از روش‌ های آرامبخش یا بیهوشی استفاده می ‌شود. بنابراین سن کودک از عوامل موثر در انتخاب روش بیهوشی و آرام‌بخشی می باشد.

ناگفته نماند که روش بیهوشی با روش آرامبخشی متفاوت می باشد. انتخاب روش آرام بخشی و یا بیهوشی توسط دندانپزشک صورت می گیرد. از عوامل موثر در انتخاب این دو روش سن کودک، تعداد دندان های خراب، میزان سلامت کودک و … می باشد.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان