دندانپزشک کودک اصفهان

دندانپزشک کودک اصفهان دکتر رویا فروغی آماده ارائه خدمات به همشهریان هزیز در سطح استان اصفهان می باشد .

دندانپزشکی و کودکان:

مراجعه به دندانپزشکی یکی از ترس هایی می باشد که در اکثر افراد به ویژه کودکان وجود دارد. ترس از کودکان و یا حتی بزرگسالان از دندانپزشک و دندانپزشکی عموماً ریشه در گذشته آنها دارد، بنابراین افرادی که نسبت به دندانپزشکی استرس و ترس دارند، باید به گذشته آن ها توجه کرد و ریشه این ترس را در گذشته بررسی کرد.

این گونه افراد، عموما در گذشته تحت تاثیر یک صحنه، رفتار دندانپزشک، حرف اطرافیان و … قرار گرفته‌ اند که باعث ثبت ترس در ذهن آنها شده است. دندانپزشک اطفال نسبت به دندانپزشک افراد بزرگسال فعالیت ‌های بیشتری در جهت درمان و ترمیم دندان ها انجام می دهند، همچنین باید مهارت برقراری ارتباط با کودکان را نیز داشته باشد.

اکثر کودکان از مراجعه به دندانپزشک کودک اصفهان اجتناب می کنند که علت اصلی آن ترس می باشد. بنابراین دندانپزشک کودک باید منشأ ترس در کودکان مراجعه کننده جهت درمان را شناسایی کند و راهکارهای متناسب با آن را ارائه دهد. اکثر افراد می پرسند آیا ابزار دندانپزشکی کودکان تفاوت دارد ؟

دندانپزشک کودک اصفهان

 

 در پاسخ به سوال آیا ابزار دندانپزشکی کودکان تفاوت دارد ؟ چه می توان گفت :

در پاسخ به آیا ابزار دندانپزشک کودک اصفهان تفاوت دارد ؟ که ذهن اکثر والدین را مشغول کرده است باید گفت ابزار و وسایل مورد نیاز و مصرفی در درمان دندان های کودکان و اطفال تقریبا شبیه به تجهیزات و وسایل مصرفی در دندانپزشکی افراد بزرگسال می باشد اما دارای تفاوت های جزئی نیز می باشند. به عنوان مثال:

  1. تجهیزات مصرفی و یا ابزار مورد نیاز در دندانپزشکی کودکان عموما ظریف تر می باشند. در واقع ساختار آن ظریف تر و کوچک تر می باشد، زیرا دندان‌ ها و دهان کودکان نسبت به دهان و دندان افراد بزرگسال کوچک تر می باشد.
  2. متریال های به کار رفته در تهیه و تولید تجهیزات و ابزار مصرفی در دندانپزشکی کودکان بسیار مرغوب بوده و از درجه کیفی بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین با رعایت کامل بهداشت تهیه می شوند زیرا دندان های کودکان نسبت به دهان و دندان افراد بزرگسال حساس تر و ضعیف تر می باشد.
  3. از دیگر تفاوت ها که بین ابزار دندانپزشکی کودکان با بزرگسالان وجود دارد، نوع طراحی ابزار مورد نیاز در دندانپزشکی کودکان می باشد. در حقیقت ابزار مصرفی در این زمینه متناسب با روحیه آنها تهیه و تولید می شود.

در واقع ممکن است رنگ به کار رفته در ابزار دندانپزشک کودک اصفهان آن ها شاد می باشد و یا قسمت های مختلف آن مانند دسته و یا دستگیره آنها به صورت فانتزی طراحی شده باشد. به عنوان مثال صندلی دندانپزشکی کودکان عموماً دارای رنگ های روشنی چون قرمز، آبی، صورتی و … می باشد.

همچنین روی آن شکل های مختلفی موجود است که متناسب با روحیه آنها بوده و به ترغیب آن ها جهت درمان دندان ها کمک می کند.

ناگفته نماند که وسایل و مواد مصرفی در درمان و ترمیم دندان های کودکان دارای استانداردهای جهانی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند، زیرا میزان همکاری کودکان نسبت به مراقبت از دندان های ترمیم شده و یا درمان شده بسیار کم می باشد.

چرا باید به دندانپزشک اطفال مراجعه کرد؟

دندانپزشک کودک اصفهان ، مانند پزشکان ، می توانند در زمینه های مختلف تخصص داشته باشند. برخی بر روی کانال های ریشه تمرکز می کنند ، برخی دیگر فقط به مراقبت از لثه می پردازند و تعداد کمی از آنها نیز تخصص کار  با کودکان را انتخاب می کنند. دندانپزشکان اطفال منحصراً بر مراقبت از دندان در نوزادان ، کودکان و نوجوانان تمرکز می کنند.

به عنوان والدین ، ​​می دانید که بچه ها فقط بزرگسالان مینیاتوری نیستند. آنها افکار و احساساتی دارند که همیشه قابل پیش بینی نیستند و برای تعامل با آنها می توان به نوعی دانش خاص نیاز داشت. هر دندانپزشک مجاز نمی تواند حوصله کار با بچه ها را داشته باشد و بسیاری از بچه ها مطمئناً توانایی برقراری ارتباط با دندانپزشک معمولی را ندارند.

دندانپزشکان کودکان عمداً کار کرده اند تا متخصص نیازهای کودکان شوند. یک دندانپزشک اطفال به همان اندازه مربی و تمرین کننده است ، بنابراین آنها آموزش های اضافی فراتر از دانشکده دندانپزشکی دارند تا تخصص خود را در نیازهای عاطفی و رشد کودکان نیز تقویت کنند.

دندانپزشک کودک اصفهان

 رفتار دندانپزشکان کودکان چگونه است؟

وقتی می خواهید بچه ها را به دندانپزشک کودک اصفهان ببرید  رفتار حرف اول را میزند و همه چیز است. دندانپزشکان کودکان به طور کلی صبورتر و حس شوخ طبعی بهتری نسبت به پزشکان معمولی شما دارند و همه اینها به این معناست که مطب به مکانی سرگرم کننده برای مراقبت از کودکان تبدیل شود.

دندانپزشکان اطفال اغلب شناخته شده اند که کمی شوخ طبعی  را وارد کارهای روزمره پزشکی خود می کنند. آنها ممکن است برای تجهیزات از نام های متفاوتی استفاده کنند ، مانند اینکه دستگاه تشخیص استاندارد را “شمارنده دندان” نامیدند ، و برای توضیح همه چیز به روشی که ترسناک نیست به کودکان ، زحمت زیادی می کشند.

فضا و محیط مناسب کودکان در دندانپزشکی

در مراجعه اولیه خود به کلینیک دندانپزشکی کودکان ، فضا و محیط را مورد بررسی قرار دهید. محیط مطب باید برای کودکان طراحی شده باشد،  رنگ آمیزی شاد باید داشته باشد  و دکوراسیون آن برای کودک جذاب باشد. همچنین از امکانات بازی و سرگرمی مناسب کودکان برخوردار باشد.

تجهیزاتی که برای دندانپزشکی کودکان استفاده می‌شود کمی با بزرگسالان متفاوت است. این تجهیزات در اندازه‌های کوچکتر از تجهیزات عادی دندانپزشکی طراحی شده‌اند. در مراجعه به مطب بررسی کنید تجهیزات دندانپزشکی ویژه کودکان مورد استفاده قرار بگیرد.

در بررسی‌های خود به طور خلاصه می‌توانید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • آیا فضا و محیط، مناسب کودکان می‌باشد
  • از رنگ‌های شاد و تزئینات جذاب برای کودکان استفاده می‌شود
  • آیا امکانات بازی و سرگرمی کودکان در نظر گرفته شده است
  • آیا از تجهیزات دندانپزشکی ویژه کودکان استفاده می‌شود