مزایای رادیوگرافی دیجیتال دندان برای بیماران دندانپزشکی کودکان

رادیوگرافی دیجیتال دندان : بسیاری از والدین به طور قابل درکی در مورد استفاده از اشعه ایکس برای تشخیص سلامت فرزندشان نگران هستند. به خصوص هنگامی که صحبت از گرفتن تصاویر تشخیصی از دندان های شیری می شود، والدین ممکن است نگران باشند که واقعاً اشعه ایکس دندان چقدر ایمن است.

در کلینیک دندانپزشکی کودکان دکتر رویا فروغی نیز ، ما معتقدیم که میزان قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس را  به حداقل برسانیم.

 

کمک به ایمنی بیمار و کاهش قرار گرفتن در معرض تشعشع

در حالی که در طول روز به طور طبیعی در معرض تشعشعات در محیط هستیم، مراقبت از بیماران دندانپزشکی کودکان نیز به معنای کاهش هر گونه قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن در برابر اشعه ایکس می باشد. رادیوگرافی دیجیتال دقیقاً به همین دلیل است که طور قابل توجهی ایمن تر از اشعه ایکس سنتی است.

جدا از کاهش قرار گرفتن در معرض تابش اشعه ، صفحات دهانی که برای تصویربرداری در دهان کودک شما قرار داده می شود بسیار ایمن تر و راحت تر از صفحات اشعه ایکس معمولی هستند. به جای مواد مقوایی سفت و سخت شامل صفحات دیجیتالی کوچک هستند که فاقد ویژگی های فیزیکی ناراحت کننده اند.

 

تصویربرداری دیجیتال به کودکان کمک می‌کند تا در معاینه دندان‌پزشکی راحت باشند

ترس از دندانپزشک یک احساس مشترک ناخوشایند در بین کودکان است. در کلینیک ما، هدف ما این است که با فرزند شما به گونه ای رفتار کنیم که به آنها اجازه می دهد در مورد سلامتی خود احساس  درک کنند.

با تصویربرداری سریع و آسان دندان از طریق رادیوگرافی دیجیتال، بسیاری از کودکان پس از گرفتن عکس از دیدن عکس های دهان و دندان خود خوشحال هستند. با توانایی بهبود تصویر و افزودن کنتراست و رنگ به آن، بچه ها معمولاً حتی مشتاق دیدن تصاویر هستند!

 

نگهداری و ثبت سوابق تصویربرداری دندان

اشعه ایکس سنتی به دلیل اینکه از فیلم ساخته می شود، در مدت زمان طولانی به خوبی حفظ نمی شود. با رادیوگرافی دیجیتال، دندانپزشک شما قادر است سال به سال سوابق و تصاویر دقیق و با کیفیتی از تاریخچه سلامت دندان شما نگهداری کند که با داشتن سوابقی واضح از تاریخچه  دهان و دندان سلامت شما را حفظ کند.

مطالب مرتبط :

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان

تصویربرداری دیجیتال باعث صرفه جویی در زمان در اورژانس های دندانپزشکی می شود

هنگامی که شرایط اورژانسی دندانی اتفاق می افتد، زمان برای تعیین اینکه آیا دندان ممکن است حفظ شود یا نیاز به تعویض داشته باشد، ضروری است.

اهمیت یک تصویر تشخیصی با کیفیت بالا در مواجهه با یک مورد اورژانس دندانی را نمی توان دست کم گرفت. با رادیوگرافی دیجیتال، تیم ما می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به این تشخیص دست یابد، بدون اینکه منتظر بمانیم.

حتی اگر برای به دست آوردن زاویه متفاوت یا اصلاح حرکت کودک به عکس دوم نیاز باشد، گرفتن عکس دوم فقط چند لحظه طول می کشد. در نهایت، این باعث صرفه جویی در وقت دندانپزشک می شود تا قبل از اینکه خیلی دیر شود، ترمیم های لازم را روی دندان ها انجام دهد.