5 راه برای آموزش عادت های سالم نگه داشتن دندان کودکان

5 راه سالم نگه داشتن دندان کودکان : اگر شما علاقه مند به آموزش عادت های خوب برای بهداشت دهان و دندان به کودکان در خانه خود هستید ، این مقاله را بخوانید :

5 راه سالم نگه داشتن دندان کودکان

بهداشت دندان کودکان

به هر حال ، پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن است که کودکان را درگیر می کند . نگران نباشید ، خبر خوبی وجود دارد: بهداشت مناسب دهان و دندان می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و دندان های سالم را برای سالهای آینده کودکان به ارمغان آورد.

 

5 راه برای آموزش عادت های خوب دندانپزشکی برای کودکان

شاید  مشکل  باشد که به کودکان مراقبت از دندان را به خوبی آموزش دهیم. اگر می خواهید برای سالم نگه داشتن دندان های کودکان تلاش کنید  که آنها عادات را به بقیه دوران های زندگی خود منتقل خواهند کرد.

1-به طور مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان برای سلامت دهان و دندان کودکان بسیار مهم است و شما بهترین مدلی هستید که فرزندانتان دارند. دندان های خود را به طور مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید ، و به کودکان بیاموزید که از همان زمان کودکی خمیردندان را  قورت ندهند تا  استفاده از آن را شروع کنند.

2-شما می توانید خمیر دندانهای غیر فلوراید با رنگی که سرگرم کننده است خریداری کنید که مسواک زدن را به طور کامل و منظم به کودکان می آموزد. هنگامی که دندان ها شروع به کامل در آمدن میکنند ، به بچه های خود بیاموزید که روزانه یک بار بین آنها نخ دندان بکشند.

برای کودک یک مسواک رنگی اسباب بازی مانند تهیه کنید که شخصیت کارتونی مورد علاقه او باشد

3- زمان مسواک زدن مناسب را آموزش دهید. طبق توصیه دندانپزشکان مسواک زدن به مدت دو دقیقه مطلوب است. نحوه مسواک زدن به مدت دو دقیقه با تایمر شن و ماسه دو دقیقه ای را به کودک خود بیاموزید. به کودک خود اجازه دهید تایمر را شروع و پایان دهد تا مسواک زدن سرگرم کننده تر شود.

به رعایت  عادت های خوب دندانپزشکی پاداش دهید. به کودکان بیاموزید که وقتی صحبت از مراقبت از دندان می شود کار سخت نتیجه می دهد. در نظر گرفتن ستاره های طلایی برای کودکانی که روزانه دو بار مسواک می زنند ، نخ دندان می کشند یا ویزیت های دندانپزشکی را می روند.

4- کتاب بخوانید و فیلم تماشا کنید. به کتابخانه محلی بروید و برخی از کتابهای مربوط به مراقبت از دندان و بهداشت دهان و دندان کودکانه  را انتخاب کنید. این یک روش عالی برای آموزش مراقبت از دندانها به کودکان است. به هر حال ، یادگیری مراقبت های دندانپزشکی بسیار آسان تر از درمان مشکلات دندانی است

5-قرارهای منظم دندانپزشکی انجام دهید. معاینه منظم معاینات دندانپزشکی یک روش عالی برای ارتقا سلامت دندان است. برای اطمینان از دهان  و دندان سالم  ، هر شش ماه به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر قرار ملاقات به خوبی انجام شد ، کودک خود را با یک جایزه خاص ، مانند رفتن به پارک  غافلگیر کنید.

 

دهان سالم

طبق توصیه دکتر رویا فروغی بهترین دندانپزشک کودک اصفهان استفاده از نخ دندان ، مسواک زدن و معاینات منظم دندانپزشکی برای بچه ها ، عناصر سازنده یک سلامتی دندان در طول زندگی هستند. اگر به دنبال راه هایی برای شروع آموزش عادت های خوب هستید ، پنج نکته فوق همه برای شروع عالی  هستند. با صرف کمی وقت و توجه اکنون ، می توانید خدمات بهداشتی عالی دندانپزشکی را برای یک عمر  ارتقا دهید.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان