لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان

اگر لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان را پیش روی شما بگذارند شاید انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان بسیار کار دشواری باشد چون برقراری ارتباط با کودکان در حین انجام کارهای دندانپزشکی بسیار سخت است که حواسشان را از درد پرت کند و به ابزار دندانپزشکی ترسی نشان ندهند.

برای داشتن انتخابی هر چه بهتر و ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی به شما و کودکان عزیزمان ما به شما دکتر رویا فروغی را معرفی میکنیم

کودکان و مطب دندانپزشکی:

اکثر مردم اطلاع دارند که کودکان نسبت به دندانپزشکی و دندانپزشک ترس و استرس دارند. استرس و ترس کودکان از حضور آن ها در مطب جلوگیری می کنند. در حقیقت آن ها از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اجتناب می کند.

ناگفته نماند که والدین هم به دلیل ترس کودکان، درمان دندان های خراب را به تعویق می اندازند که راه حل درستی نخواهد بود.

به تعویق انداختن درمان و یا ترمیم زندان ها ممکن است که خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. این خطرات شامل آفت ها و یا آبله هایی می باشد که سلامتی دهان ، دندان و کودکان را به خطر می اندازد.

لازم به ذکر است که برای درمان ترس کودکان از دندانپزشکی راه حل های مختلفی وجود دارد که می توان به روش های درمان، محیط مطب دندانپزشکی کودکان، رفتار دندانپزشک و … اشاره کرد. همچنین دندانپزشک اطفال باید با کودکان به نرمی رفتار کند.

مطب دندانپزشکی کودکان و طراحی آن:

قبل از یافتن بهترین دندانپزشک از لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان باید بدانید مطب دندانپزشکی کودکان با مطب دندانپزشکی افراد بزرگ تفاوت های زیادی دارد.

یکی از تفاوت های آن نوع طراحی مطب دندانپزشکی کودکان می باشد. در حقیقت مطب های دندانپزشکی کودکان باید از قسمت های مجزا تشکیل شده باشند، همچنین محیط آن کاملا با روحیه کودکان هماهنگ باشد.

از دیگر عواملی که سبب تمایز آن از دیگر مطب های دندانپزشکی می شود، نوع تجهیزات و وسایل به کار رفته در مطب های دندانپزشکی اطفال می باشد. محیط مطب باید به گونه ای باشد که باعث جذب کودکان شود.

سبک طراحی و تزیین محیط مطب باید با روحیه کودکان متناسب باشد، به عنوان مثال می توان از پوسترهایی استفاده کرد که کودکان به آنها علاقه دارند، همچنین دیوارها، درها و … باید به رنگ روشن و کودکانه مانند آبی، قرمز، صورتی و … باشد.

اشیا به کار رفته در محیط مانند ساعت، صندلی های انتظار، پرده های نصب شده و … کاملاً کودکانه باشد.

 

 ساختمان مطب دندانپزشکی کودکان:

از دیگر عواملی که در مطب دندانپزشکی اطفال باید مورد توجه قرار گیرد که سبب تمایز آن از مطب های دندانپزشکی بزرگسالان می شود، ساختمان مطب می باشد. در واقع ساختمان باید دارای اتاق انتظار، اتاق درمان، سرویس بهداشتی و … باشد که باید هر کدام ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی داشته باشد.

به عنوان مثال اتاق انتظار اتاقی می باشد که کودکان به همراه والدین در این اتاق منتظر می باشند تا نوبت به درمان آنها برسد.

بنابراین این مدت زمان انتظار ممکن است طولانی شود به همین دلیل در اتاق انتظار وسایلی باید باشد تا موجب سرگرم شدن کودکان شود. از وسایل سرگرم کننده کودکان می توان به عروسک، اسباب بازی، سرسره پلاستیکی و … اشاره کرد.

 وسایل و تجهیزات مطب دندانپزشکی کودکان:

وسایل و تجهیزات مورد استفاده در جهت درمان و ترمیم دندان های کودکان باید از استانداردهای جهانی برخوردار باشد و متناسب با دندان های کودکان باشد همچنین طراحی آن جذاب باشد که مانع از ایجاد ترس در کودکان شود.

تفاوت مطب دندانپزشکی اطفال با کلینیک:

در حقیقت بین کلینیک دندانپزشکی کودکان با مطب تفاوتی وجود ندارد. بعضی بر این باور هستند که هزینه درمان در کلینیک ها بیشتر از مطب می باشد، اما این باور کاملا اشتباه می باشد.