پوسیدگی دندان در کودکان : چه زمانی باید دندان را پر کرد ؟

پوسیدگی دندان در کودکان و مراجعه به دندانپزشکی  : تقریبا نیمی از بزرگسالان  از دندانپزشک می ترسند که نشان می دهد داشتن درمان دندانپزشکی با خاطره بد در دوران کودکی دلیل عمده این ترس در بزرگسالی است .

با بهره گیری از پیشرفت های اخیر در درمان  پوسیدگی دندان ، درمان های جدیدی را که نیازی به تزریق یا پرکردن  ندارند مورد بررسی قرار  داده ایم. یکی از اینها تکنیک هال نام دارد. این شامل قرار دادن یک تاج کوچک از جنس استنلس استیل بر روی دندانهای شیری آسیب دیده است تا از ادامه پوسیدگی جلوگیری  شود.

با انجام این کار ، باکتریهایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند مهر و موم  شده و مانع دریافت اکسیژن و قند به آن ها می شوند که این برای زنده ماندن این باکتری ها به این موارد  نیاز دارند. هنگامی که تاج در جای خود قرار گرفت ، باکتری ها دیگر نمی توانند اسید ایجاد کنند که مینای دندان را حل می کند و باعث ایجاد حفره می شود – بنابراین پوسیدگی متوقف می شود.

دريافتيم كه بيش از 40٪ كودكان دچار پوسيدگي دندان ، حتي وقتي توسط دندانپزشكان ديده و تحت درمان قرار مي گيرند ، درد يا عفونت يا هر دو را تجربه كرده اند. ما همچنین می دانیم کودکانی که قبل از شروع مدرسه دچار پوسیدگی دندان می شوند بیشتر از همسالان خود دچار پوسیدگی دندان و عواقب آن در زندگی بعدی می شوند .

جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان و پیامدهای آن (دندان درد و آبسه) آن را با داشتن یک اثر منفی بر کاهش می دهد کودکان سلامت است، سلامت و دستیابی به. بنابراین بسیار مهم است که لحظه ای کودک را اولین دندان کودک به نظر می رسد، آنها گرفته شده برای دیدن دندانپزشک خود به طور منظم و عادات مسواک زدن خوب و رژیم غذایی سالم به تصویب رسید و تشویق در خانه.

روش های درمان پوسیدگی دندان  در کودکان

درمان پوسیدگی دندان (پوسیدگی دندان ، حفره) در کودکان در کلینیک دندانپزشکی بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  دکتر رویا فروغی  ارائه می شود.

روش های درمانی پوسیدگی دندان بسته به میزان پوسیدگی و وضعیت دندان پزشکی خاص کودک متفاوت است. روش های مختلف درمانی ترمیمی برای درمان حفره شامل:

درمان با فلوراید – گاهی اوقات برای درمان پوسیدگی در مراحل اولیه قبل از خورد رفتن کامل آن از طریق لایه مینای دندان خارجی کافی است.
پر کننده ها – رنگ دندان و رایج ترین روش درمان پوسیدگی ها. برای پوسیدگی استفاده می شود که در عمق محدود است.

پر کردن با اتصال پلاستیکی

روش پر کردن یا اتصال باند پلاستیکی دندان که در آن یک ماده پلاستیکی قوی رنگ دندان (رزین دندانی) اعمال شده و با نور خاصی سفت می شود ، که در نهایت ماده را به دندان می بندد. پر کردن پلاستیک برای مدت تقریبی شش ساعت به سختی کافی نخواهد رسید. ترمیم های پلاستیکی به آسانی تغییر رنگ می دهند  اگر  قبل اینکه کاملا سفت شوند غذاهایی به کودک داده شود که حاوی مواد لکه دار باشد. بنابراین ، پیشنهاد می کنیم از دادن خوراکی های  زیر به کودک پرهیز کنید: چای ، قهوه ، آب انگور و پرتقال ، سس گوجه فرنگی و ژله .

غذای ملایم  به کودک داده شود ، مانند: بستنی وانیلی ، شیک شیر ، پودینگ ، اسپاگتی ساده ، تخم مرغ خرد شده و بلغور جو دوسر. کودک باید همان شب قبل از خواب مسواک بزند. روز بعد رژیم عادی خود را از سر بگیرید.

درپوش پالپ :

برای پوسیدگی متوسط ​​تا شدید که قبل از قرار دادن پرکننده به عصب نزدیک شده است ، استفاده می شود.

پالپوتومی :

برای پوسیدگی شدید همراه با قرار گرفتن در معرض عصب دندان اولیه استفاده می شود و نیاز به برداشتن پالپ و استفاده از دارو قبل از قرار دادن تاج دارد.
تاج های چینی برای پوسیدگی که به طور گسترده ای دندان اولیه را از طریق عصب آلوده کرده است ؛ بعد از اینکه دندانپزشک تمام پوسیدگی ها را سوراخ کرده و دندان را پر می کند ، تاج کامل طبیعی دندان را جایگزین می کند.

کانال ریشه :

برای پوسیدگی شدید با قرار گرفتن در معرض عصب دندان دائمی که آبسه کرده است ، استفاده می شود. شامل سوراخ کردن تمام پوسیدگی ها و استفاده از دارو قبل از پر کردن دندان دائمی است.

کشیدن دندان

– فقط برای دندانهای شیری استفاده می شود که کاملا فرسایش یافته و پوسیده می شوند. برداشتن کامل دندان ( کشیدن دندان ) تنها گزینه در این مورد است.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان