کدام روش های دندانپزشکی برای کودک من ضروری یا غیر ضروری است؟

روش های دندانپزشکی ضروری برای کودکان : اکثر والدین زمانی که کودک خود را نزد دندانپزشک می برند به انجام روش های معمول تمیز کردن دندان، اشعه ایکس و فلوراید تراپی برای کودکانشان عادت دارند، هر از گاهی دندانپزشک شما ممکن است روش های دیگری را توصیه کند. به عنوان والدینی که انجام شدن بهترین ها را برای فرزندشان می خواهند، منطقی است که بخواهید دلایل پشت هر توصیه درمانی دندانپزشکی را درک کنید.

روش های دندانپزشکی ضروری برای کودکان

جنبه های مختلف درمانی دندانپزشکی ویژه کودکان

درمان پوسیدگی ها از روش های دندانپزشکی ضروری برای کودکان

احتمالاً شایع ترین روش پوسیدگی دندان عفونت مینای دندان هستند. باکتری ها به قندها و سایر مواد موجود در دهان واکنش نشان می دهند و در نتیجه یک محیط اسیدی ایجاد می شود که مینای دندان را می خورد و این نواحی روی دندان باعث ایجاد سوراخ می شوند و به لثه ها آسیب می رساند. در صورت عدم درمان، حفره ها می توانند باعث آسیب عصبی شوند و نیاز به درمان های سخت تری دارند. پوسیدگی ها جدی ترین مسائل  دندانی هستند.

اگر حفره ای روی دندان شیری پیدا شود، تقریباً همیشه توصیه می شود که برای حفظ بهداشت دهان و دندان و جلوگیری از عوارض طولانی مدت دندان خراب، پر و ترمیم شود. با این حال، استثناهایی برای  زمانی که دندان در حال افتادن است وجود دارد.

تاج / کلاهک روی دندان های شیری

گاهی اوقات به عنوان درمانی برای پوسیدگی عمیق ، روکش ها یا کلاهک ها برای محافظت از دندان ها  توصیه می شوند. همچنین ممکن است برای کمک به ترمیم دندان شکسته یا اصلاح دندانی که به درستی در حال رشد نیست استفاده شود.

 

مطالب مرتبط :

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان

 

کشیدن دندان های اولیه

دلیل اینکه دندانپزشک شما ممکن است کشیدن دندان اطفال را توصیه کند، معمولاً فقط در موارد پوسیدگی شدید دندان است، جایی که پرکردن یا روکش جواب نمی دهد . همچنین ممکن است کشیدن دندانی که به درستی رشد نمی کند به رویش دندان های دائمی که به خوبی تراز شده اند کمک کند.

 

درمان پالپ

درمان های پالپ که به طور رسمی پالپوتومی نامیده می شود، اعصاب و رگ های خونی عفونی داخل دندان را درمان می کنند. این روش‌ها معمولاً در زمینه پوسیدگی شدید دندان آسیب دیده پس از یک افتادن بد یا تصادف انجام می‌شوند.

بدون درمان پالپ، اعصاب و عروق در معرض عفونت یا آسیب‌دیدگی ممکن است مشکلات بزرگ‌تری مانند نیاز به برداشتن کامل دندان یا  فاصله گرفتن ایجاد کنند. درمان پالپ به دندان شیری اجازه می دهد تا در جای خود بماند تا به تراز شدن دندان های دائمی در آینده کمک کند و لبخند کودک شما را سالم نگه دارد!

 

درزگیرها

بالای دندان هایی که برای جویدن استفاده می شود (به سمت پشت دهان) دارای شیارهای کوچکی است که به راحتی غذا و قند را به دام می اندازد و باعث پوسیدگی می شود! سیلانت ها همراه با درمان های فلوراید برای حفظ استحکام دندان هاعمل می کنند. و تا می توانند سال ها دوام بیاورند.

 

بیهوشی برای روش های دندانپزشکی کودکان

در شرایط خاص، کودک شما ممکن است با بیهوش شدن برای یک عمل دندانپزشکی بهترین خدمات را داشته باشد. این ممکن است به معنای بیهوشی با چیزی مانند اکسید نیتروژن یا گاز خنده باشد، یا می تواند به معنای بیهوشی عمومی باشد. در حالی که تیم های دندانپزشکی کودکان به طور ویژه برای کار با کودکان خردسال آموزش دیده اند، بخشی از این آموزش تشخیص زمانی است که بیمار در صورت آرام کردن، نتایج بهتر و کامل تری را دریافت خواهد کرد.