آیا باید دندان شیری لق کودکم را بکشم؟

با لق شدن دندان های شیری فرزندتان، ممکن است فکر کنید که آیا باید به زودتر افتادن آنها کمک کنید یا اجازه دهید به صورت طبیعی بیفتد.

در حدود 6 سالگی، دندان های شیری کودکان شروع به ریختن می کنند تا راه را برای دندان های دائمی باز کنند

 

در این مقاله آنچه شما باید در مورد کشیدن دندان شیری لق بدانید آورده شده است :

آیا باید دندان لق را بکشید ؟
نه، شما نباید یک دندان لق را زمانی که برای اولین بار لق می‌شود بکشید – هر چقدر هم که ممکن است وسوسه‌انگیز باشد. وقتی دندان شیری لق می شود، خوردن و صحبت کردن صحیح برای کودک شما می تواند چالش برانگیزتر باشد. این ممکن است شما را به این باور برساند که بیرون کشیدن آن به نفع فرزندتان است.

به هر حال، ترفند قدیمی «بستن نخ دندان دور دندان لق و وصل کردن به دستگیره در و بستن در به یکباره » امری درست است یا خیر ؟ همانطور که مشخص است، کشیدن دندان های لق در واقع می تواند مضر باشد و بسیار دردناک!

دندان های شیری ممکن است در زمان های مختلفی لق شوند، نه فقط به این دلیل که آماده ریختن هستند. اگر دندان به دلیل آسیب لق شد و شما آن را بیرون کشیدید، ممکن است دردناک باشد، باعث خونریزی بیش از حد شود و احتمالاً منجر به آسیب دائمی دندان شود.

بهتر است اجازه دهید طبیعت مسیر خود را طی کند و تصمیم بگیرید که چه زمانی دندان کودک شما آمادهافتادن است. در حالی که نباید دندان لق را بیرون بکشید .

مطالب مرتبط :

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان  |  دندانپزشک کودکان اصفهان  | متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان  | لیست متخصصین دندانپزشک کودکان اصفهان  | دندانپزشک کودکان بیهوشی اصفهان  |  دندانپزشک کودک اصفهان  | بهترین دندانپزشک کودک اصفهان | دندانپزشکی کودکان با آرامبخشی در اصفهان

ابتدا، بیایید به روند طبیعی بیرون آوردن دندان های شیری نگاهی بیندازیم:

دندان دائمی زیرین شروع به رشد می کند و باعث لق شدن دندان شیری بالا می شود.
دندان دائمی شروع به جذب ریشه دندان شیری می کند، در حالی که دندان شیری را به سمت بالا فشار می دهد.
حدود 6 ماه پس از لق شدن دندان شیری، دندان دائمی تمام ریشه دندان شیری را جذب می کند.
هنگامی که دندان شیری از لثه بیرون زده شد، بافت لثه تنها چیزی است که آن را در جای خود نگه می دارد. این زمانی است که دندان شیری آماده بیرون آمدن است!
زمانی که بتوان دندان را تقریباً 360 درجه بدون درد بپیچاند، آماده برداشتن است! این زمانی است که می توانید فشار بسیار ملایمی را برای درآوردن دندان اعمال کنید. اگر کودک شما درد دارد، کشیدن دندان را متوقف کنید و یکی از این ترفندها را امتحان کنید:

از فرزندتان بخواهید سیب را گاز بگیرد. فشار لازم برای گاز زدن به سیب احتمالاً برای بیرون آوردن دندان کافی است!
کودک شما می تواند مسواک زدن و/یا نخ دندان کشیدن دندان های خود را امتحان کند تا دندان را نیز به جدا شدن تشویق کند!
یا اگر دندان آماده بیرون آمدن بود توصیه  میوشد که دست های خود را بشویید، یک حوله کاغذی روی دندان قرار دهید و به آرامی آن را فشار دهید. اگر دندان آماده باشد، بلافاصله بیرون خواهد آمد!
دندان هایی که 100% آماده خروج از دهان هستند باید خون کم یا بدون خون داشته باشند و کشیدن آن دردناک نباشد.